Üniversite Hayalinden Vaz Geçme

Gündüz Çalışıp Akşam Okuyup Hayalini kurduğunuz Üniversite İçin Diplomanızı Almaya Hazırmısın ?

Merak Ettiklerinizi Yazın

   

  Özel Aytaşı Akşam Lisesi

  • Eski adı ile Ortaokul mezunları ve şuan ki tabirle ilköğretim mezunları 18 yaşını doldurdukları taktirde Aytaşı Akşam lisesi‘ne kayıt olabilirler.

   Kimler Kayıt Yaptırabilir?
  • Örgün eğitim hakkını kaybetmiş kişilerin lise eğitimlerini tamamlamaları için gidebilecekleri, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı özel okul türüdür.

   Akşam Lisesi Nedir?
  • Okulumuzda yaş sınırlaması yoktur, sadece 18 yaşından küçük kişilerin Akşam lisesine kayıt olabilmeleri için örgün öğrenim haklarını kaybetmiş olmaları gerekmektedir.

   Yaş Sınırı Var Mı?
  • Açık Lise öğrencileri kayıtlarını yaparak, eğitimlerine sahip oldukları krediye uygun sınıftan devam edebilirler. Dersleri geçtikten sonra mezun olma hakkını kazanmış olurlar.

   Açık Lise Öğrencileri Katılabilir Mi?

  Neden Aytaşı Akşam Lisesi ? Diploma ve kazanılan haklar açısından gündüz öğrenim veren liselerden hiçbir farkı bulunmayan akşam liselerinin en önemli özelliği derslerin çalışma saati bitiminde başlamasıdır. Akşam Liseleri, herhangi bir nedenden dolayı lise eğitimini tamamlayamamış 18 yaşını dolduran herkese lise mezuniyeti imkanı sağlıyor. Sınıf mevcutları diğer liseler kadar yoğun olmadığından öğrencilerin öğretmenlerden yararlanma olanağı daha fazla olması bakımından öğrencilerin üniversiteye girme şansları daha fazladır.

  × Whatsapp Bilgi Al